5 كليد براي ورود به حوزه كارآفريني

                                      5 كليد براي ورود به حوزه كارآفرينی
نويسنده : ليت‌ گلدبرگ
اگر شما هم مثل اكثر جوانان حرفه‌اي و با هدف باشيد، شايد تا به حال حداقل يكبار به اين فكر كرده‌ايد كه چه مي‌شد اگر رئيس خودتان بوديد.
در اين جا چند نكته مهم را مطرح كرديم كه اگر شما هم يكي از كساني هستيد كه به خود اشتغالي فكر مي‌كنيد، بهتر است چند نكته را در ذهن داشته باشيد :
1- خسته شدن از كار روزانه دليل خوبي براي ايجاد يك شغل نيست.
شروع كردن يك شغل جديد، خيلي شبيه به تصميم‌گيري براي داشتن فرزند است. اگر شما تصميم بگيريد كه صاحب فرزند شويد،‌ به اين دليل كه از همسر خود خسته‌ شده‌ايد، شانس خيلي كمي براي داشتن يك خانواده موفق داريد. از سوي ديگر، به اين باور برسيد كه اين شور و هيجان و تعهد را براي تقسيم كردن نعمت‌هايتان با يك نوزاد- دختر يا پسر- را داريد، در آن صورت خواهيد توانست در شرايط دشوار آتي كه حتماً پيش خواهد آمد، به آن پايبند باشيد.
2- از همان ابتدا،‌كار فعلي‌تان را ترك نكيند
همانند همه‌‌ي كارهاي دشوار، ايجاد شغل نيز وقت‌گير است. ولي نيازي نيست كه شما 50 ساعت در هفته بيرون از خانه باشيد تا بتوانيد شغل مورد نظر خود را ايجاد كنيد. با وقت كم در حدود 10-8 ساعت در هفته مي‌توانيد پيشرفت خوبي در تصميم‌گيري براي جهت‌دهي به استعدادها و توانايي‌هاي حال خود در جهت خود اشتغالي داشته باشيد و در عين حال در كنار آن به شغل فعلي خود ادامه دهيد. در اين‌ جا مي‌پردازيم به بيان چند مرحله‌ي سودمند، كه شما مي‌توانيد آن‌ها را اجرا كنيد، حتي اگر در حال حاضر شاغل هستيد :
اگر يك برنامه‌ي شغلي امكان‌پذيري در ذهن داريد،‌ تصميم به شروع آن بگيريد.
جاي مناسب و هدف خود را در بازار بيابيد.
راه‌هاي ممكن براي جذب پشتوانه‌هاي دولتي را براي شغل خود پيدا كنيد.
يك برنامه‌ي بازاريابي مناسب و قدرتمند ايجاد كنيد.
با كارآفرينان ديگر در ارتباط باشيد.
در كلاس‌هاي كارآفريني شركت كنيد و با مربي‌هاي حرفه‌اي كار خود را آغاز كنيد.
3- كارآفرين باشيد!!!
نيازي نيست كه شما ريسك‌هاي مالي را براي كارآفريني متحمل شويد. اگر شما در حال حاضر شاغل هستيد، مي‌توانيد از زيرساخت‌هاي سازماني كارفرماي خود به عنوان اهرمي استفاده كنيد و طوري تنظيم كنيد كه اكنون يك كارآفرين براي ماه‌هاي بعدي‌تان باشيد.
4- براي انتقال خود به شغل جديد برنامه‌ريزي داشته باشيد.
تصور اينكه قرار است به زودي كار فعلي‌تان را ترك كنيد ممكن است، ادامه‌ي شغل را برايتان دشوار كند. داشتن مسير حركت براي آينده مي‌تواند كمك زيادي به لذت بردن شما از شغل فعلي‌تان نمايد. دانستن زمان تقريبي براي رفتن (6 ماه بعد يا دو سال بعد) و اينكه به محض ترك شغل فعلي‌تان، شغل جديد برايتان درآمدزايي خواهد كرد، مي‌تواند درجه‌ي بالايي از اعتماد به نفس و جهت‌دهي به شما بدهد. علاوه بر آن‌ شما مي‌توانيد انرژي خود را براي ذخيره مالي صرف كنيد تا اگر فاصله‌ي كوتاهي هم بين ترك شغل فعلي و آغاز درآمدزايي شغل جديدتان پيش آمد، با آن كنار بياييد.
5- آمريكايي‌ها در تربيت و پيشرفت جوانان در تكميل اهدافشان به نتايج زير دست يافته‌اند :
از بين افرادي كه به طور قاطع تصميم مي‌گيرند كه به هدفي برسند 25% موفق مي‌شوند.
از بين افرادي كه مشخص مي‌كنند كه در چه زماني برنامه‌ي خود را پياده كنند. 40% موفق مي‌شوند.
از بين افرادي كه براي نحوه انجام كارشان برنامه‌ريزي مي‌كنند، 50% موفق مي‌شوند.
با تصميم‌گيري براي وارد شدن به حوزه‌ي كارآفريني، شما مي‌توانيد روح كارآفرين خود را به سرمايه تبديل كنيد و در نتيجه به رضايتمندي شخصي، و حتي به پاداش‌هاي مالي برسيد.
"نيازي ينست كه بزرگ باشيد تا بتوانيد شروع كنيد، بايد شروع كنيد تا بزرگ شويد".

/ 3 نظر / 18 بازدید
masoud

سلام علی گل گلم خوشحالم که ميبينم مثل هميشه فعال هستی منو بايد ببخشی که ازت خبری نگرفتم مدتی که سرم باز شلوغه و خيلی کم ميام پای کامپيوتر ! برای همه دوستان سلام منو برسون ! اميدوارم مثل هميشه شاد و سلامت باشی!

علی ايرانمنش

سلام به آقای امين پور عزيز . ممنون از لطف تو دوست عزيز و بزرگوار که هميشه شامل بنده بوده . با بهترين آرزوها برای شما .

علی

با سلام به بازدیدکنندگان محترم این وبلاگ. ظاهرا به دلیل مشکلاتی که در سرور پرشین بلاگ پیش امده نوشته های جدید ظاهر نمی گردد!!