شعری از ایرج میرزا در مدح مقام استاد

یاد باد آنکه به من یاد آموخت            آدمی نان خورد از دولت یاد

هیچ یادم نرود این معنی                که مرا مادر من نادان زاد

پدرم نیز چو استادم دید                  گشت از تربیت من آزاد

پس مرا منت از استاد بود              که به تعلیم من اُستاد، اِستاد

هر چه می دانست آموخت مرا       غیر یک اصل که ناگفته نهاد

قدرِ استاد نکو دانستن                  حیف استاد به من یاد نداد

گر بمردست روانش پر نور

ور بود زنده خدا یارش باد

/ 7 نظر / 305 بازدید
مرتضی

سلام علی جان خیلی حرفه ای جواب دادی در راستای تجارت جهانی ممنون میشم خیلی کامل و روشن جواب بدی میدونی که مبر از یاد استاد رخت را خوب است اگر داد جواب استاد را به بيهودگي ندي راست گام كه ميبرد از كف ياد راه را ..... حاج شيخ مرتضي اصفهاني معروف به ( م . پ )

علی ایرانمنش

سوالت خيلي كليه . دنيا ، دنياييه كه براي مفاهيم كلي و مبهم ، پاسخي ارائه نمي شه. اما با اين حال من در مورد رشته تحصيلي خودم اين جواب رو دارم كه دهها سال در زمينه بازاريابي در سراسر دنيا و حتي داخل ايران ، محققين به تحقيق پرداخته اند . امروز هر متخصصي ، قصد داره به قدر توان خودش حتي يك كلمه به دانش موجود اضافه كنه و براي بشريت مفيد باشه . اصول و استانداردها ، يكسانه . منتها روش ها بسته به شرايط هر كشور متفاوته و اين تيو علم بازاريابي يه اصل بديهي و پذيرفته شده است . اصولا اگر يه متخصص بازاريابي ، علم بازاريابي رو بر اساس شرايط و مقتضيات ، بومي نكنه ، هيچكس چه در داخل كشور و چه در خارج كشور حرفش رو قبول نمي كنه !

راضیه هادیان

سلام وبلاگ جامع وحرفه ایی ای دارین.از دیدن وبلاگتون خیلی خوشحال شدم.پایدار باشیین وسربلند

مهدی

بسیار زیبا بود ممنون

امین

احسنت(از مال جهان ز کهنه و نو دارم پسری بنام خسرو هر چند که سال او چهار است پیداست که طفل هوشیار است در دیده من چنین نماید بر دیده غیر تا چه آید هر چند که طفل زشت باشد در چشم پدر بهشت باشد آری مثل است که قر نبی در دیده ی مادر است حسنی هان ای پسر عزیز دلبند بشنو ز پدر نصیحتی چند ز این گفته سعادت تو جویم پس یاد بگیر هرچه گویم می باش به عمر خود سحر خیز وز خواب سحر گهان بپرهیز اندر نفس سحر نشاتی است کان را با روح ارتباطی است دریاب سحر کنار جو را پاکیزه بشوی دست و رو را صابونت اگر بود میسّر بر شستن دست و رو چه بهتر با حوله پاک خشک کن رو پس شانه بزن به مو و ابرو کن پاک و تمیز گوش و گردن کاین کار ضرورت است کردن تا آن که به پهلویت نشیند چرک گل و گوش تو را نبیند در پاکی دست کوش کز دست دانند ترا چه مرتبت هست چرکین مگزار بیخ دندان کان وقت سخن شود نمایان پیراهن خویش کن گزیده هم شسته و هم اتو کشیده کن کفش و کلاه با برس پاک نیکو بستر ز جامه ات خاک در آینه خویش را نظر کن پاکیزه لباس خود به بر کن از نرم و خشن هر آنچه پوشی باید که به پاکیش بکوشی گر جامه گلیم و گرچه دیباست چون پاک و تمیز بود زیباست چون غیر به پیش خ

سوگل

سلام: خیلی خوب بود.برای روز معلم استفاده کردم ولی فونت اش خیلی بد بود.به سختی خوانده میشود.