دیه یکسان زن و مرد

«احتراماً، به اطلاع می‌رساند نظر مورخ 12/11/1387 وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تعلیق مصوبه مورخ 04/10/1387 شورای‌عالی بیمه در مورد پوشش خسارت بدنی یکسان زن و مرد، در جلسه مورخ 14/12/1387 شورای‌عالی بیمه مطرح و شورا تصویب نمود که مصوبه مذکور از تاریخ 17/12/1387 لغو گردد.
در ضمن پیرو ابلاغیه شماره 18468 مورخ 4/6/1387، بدین‌وسیله مجدداً بر اجرای قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/1387 تأکید می‌گردد.»
پیش از این شورای عالی بیمه در مصوبه مورخ 4/10/1387 مقرر نموده بود که « تا زمان ابلاغ آیین نامه تعرفه حق بیمه شخص ثالث » از سوی هیئت وزیران، شرکت های بیمه با اخذ حق بیمه ای معادل هشت درصد به حق بیمه تعهدات اجباری بیمه شخص ثالث، پوشش مورد نظر در تبصره 2 ماده 4 قانون جدید بیمه شخص ثالث را با عنوان« پوشش خسارت بدنی یکسان زن و مرد » به متقاضیان ارائه نمایند که با ابلاغ مصوبه جدید، اخذ هشت درصد حق بیمه اضافی ملغی شده است.

                                         مصوبه شورای‌عالی بیمه
                               پوشش خسارت بدنی یکسان زن و مرد

شورای ‌عالی بیمه در جلسه مورخ 4/10/1387 براساس بندهای 3 و 4 ماده 17 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری تصویب نمود:
"تا زمان ابلاغ آیین‌نامه تعرفة حق‌بیمة شخص‌ثالث، موضوع ماده 8 قانون اصلاح قانون بیمة اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص‌ثالث، شرکت‌های بیمه با حق‌بیمه‌ای معادل هشت درصد حق‌بیمة تعهدات اجباری بیمة شخص‌ثالث، پوشش مورد نظر در تبصرة 2 ماده 4 قانون فوق را با عنوان «پوشش خسارت بدنی یکسان زن و مرد» در بیمه‌نامة شخص‌ثالث به متقاضیان ارائه نمایند.
 در مورد بیمه‌نامه‌های شخص‌ثالث که قبل از ابلاغ این مصوبه صادر شده و معتبر است شرکت‌های بیمه به نحو مقتضی اطلاع رسانی نموده و در صورت مراجعة بیمه‌گذار، با اخذ حق‌بیمة متناسب با باقی‌ماندة مدت بیمه و به صورت روز شمار، پوشش مذکور را با صدور برگة‌ الحاقی ارائه خواهند کرد."

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی ایرانمنش

سلام دوست خوب من.حتما مطالب وبلاگ شما رو هم دنبال می کنم.کارافرينی بحثی هست که جای کار خيلی داره ، یعنی خود واژه کارآفرینی جای کار داره تا نهادینه و فراگیر بشه. بخصوص در تفکر تصمیم سازان.

لطفی

آقای ایرانمنش عزیز متشکرم از اینکه به وبلاگ من سر زدید بله کار آفرینی به نظر من خیلی از درد های جامعه ما را می تواند دوا کند چرا خیلی ها بی آنکه کاری بکنند دنبال یکشبه پولدار شدن هستند؟ چرا خیلی ها از امکاناتشان هیچ استفاده ای نمی کنند؟ و دنبال شغل های راحت هستند؟آیا جامعه ما و خانواده های ما رسیدن به استقلال مالی را به جوان آموزش می دهد؟به هر حال کار آفرینی و راز ثروت موضوع مورد علا قه من است.

علی ایرانمنش

جناب لطفي،دوست عزيز من با نظراتتون کاملا موافقم. اما یک نظری دارم که خوشحال میشم روی اون کار کنید:به نظر من بهتر است به جای واژه کارآفرينی ، واژه ارزش آفرینی را بکار ببریم. این می تونه خیلی از دیدها و نظرات رو نسبت به کارآفرینی ، مساعد کنه و نظر افراد جدید رو جلب کنه.

لطفی

آقای ايرانمنش موافقم شايد نياز هست که از نظرفرهنگی کار شود. راستی چرا وبلاگتان را به روز نمی کنيد؟

علی ايرانمنش

اتفاقا در حال جمع آوری مطلب در مورد ارزش آفرينی يا به عبارت ديگه همون کارآفرينی هستم.به زودی ...

علی ایرانمنش

خدمت آقای لطفی عزيز و ديگر مراجعه کنندگان مشتاق، در مورد ارزش آفرینی مطلبی در نوشته قبلی نوشته شد.

ملوان

سلام. شما احيانا قبلا کوهک نبوديد؟؟؟ ممنون می شم پاسخ بديد.

مسعود

این نجمه کیه؟ هان؟ نجمه کیه؟ زود بگو