کمی بیشتر از مدیریت بازرگانی

بخش خصوصي بايد به دنبال شناسايي فرصت‌هاي بازاريابي در خارج از مرزهاي كشور باشند
نویسنده : علی ایرانمنش - ساعت ۱:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/۳/۸
 

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار عصر دوشنبه خود با منتخبين اتاق بازرگاني وصنايع و معادن تهران با اشاره به استعدادهاي بخش خصوصي ايران گفت: بخش خصوصي بايد به دنبال شناسايي فرصت‌هاي بازاريابي در خارج از مرزهاي كشور باشند و متناسب با نيازها، ترجيحات و سلايق مصرف‌كنندگان به تجزيه و تحليل اين بازارها بپردازند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: با تصويب اصل 44 فعالان اقتصادي در بخش خصوصي نيازمند آن هستند كه تلاشهاي خود را توسعه داده و در همه زمينه‌هايي كه به روي بخش خصوصي باز شده حضور پيدا كرده و استعدادها و امكانات كشور را شناسايي كنند.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تأكيد كرد: شما بايد با كمك دانشگاهيان،  رسانه‌ها، حوزويان و فرهيختگان جامعه به گونه‌اي فرهنگ‌سازي نماييد كه نشان دهد خلق ثروت در داخل كشور ارزش است.
رئيس مجمع تشيخص مصلحت نظام با تأكيد بر اينكه از طريق چشم‌انداز و تحقق اصل 44 مي‌توان به ساماندهي مسير پيشرفت و توسعه مادي و معنوي كشور پرداخت، گفت: بايد با شناخت هدف، عوامل پيش برنده وبازدارنده، تهديدات و فرصت‌ها آينده‌نگري كرده و به تعيين اولويت‌ها بويژه در زمينه‌هاي توليد بازرگاني و صنايع و معادن و خدمات پرداخت.
وي افزود: با استفاده مناسب و بهينه از منابع، ظرفيت‌ها و امكانات مي‌توان با انسجام و همدلي بين مردم، مسئولين ، سازمانهاي دولتي و غيردولتي و تشكل‌ها، مقصد و آينده مطلوب را عادلانه و هنرمندانه مهندسي كرد.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در پاسخ به برخي مشكلات مطرح شده از سوي اعضاي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن گفت: اكنون نوبت آن است كه از تكرار قوانين مغاير و موازي پيشگيري كرد و به سند چشم‌انداز و اصل 44 جامعه عمل پوشاند.
در ابتداي اين ديدار دكتر بهزاديان و مهندس مهرعليزاده و هم چنين رؤساي انجمن صنفي فولاد و توليدگرايان سيمان و كابل گزارشي از ضرورت ايجاد تحول در صادرات را به اطلاع رساندند و از تصويب اصل 44 و چشم‌انداز در مجمع كه منجر به ايجاد فضاي بازتري در بخش خصوصي گرديد قدرداني كردند.